Kto druhému jamu kope...

03.09.2018

Kto druhému jamu kope,  mal sa zrejme lepšie učiť. No keď Vám bolo prednejšie fajčiť za školou, urobte správne rozhodnutie aspoň teraz a požičajte si zemný vrták... Zemný čo?!? 

Veď vrták! Nikoho tu k ničomu nebudeme nútiť. Ak chcete ušetriť 30€ na výkope 80 plotových stĺpikov, nech sa páči. No spomeňte si na nás, keď sa budete z lehátka u chiropraktika dvíhať zubami, lebo na rukách budete mať mozole veľké ako oblátky na sväté prijímanie. Pre tých s logickým uvažovaním, je tu motorový zemný vrták

Je to nepravdepodobné, ale možno ste sa s týmto strojom ešte nestretli. Stručne povedané, je to ako špirálový vrták do dreva, len trochu väčšie.  V závislosti od zvoleného vrtáku viete vŕtať diery s priemerom 20, 25 alebo 30 cm a to minimálne 49x rýchlejšie ako bez neho (neoficiálne meranie). Nehovoriac o šetrení vašej chrbtice, nervov a v konečnom dôsledku aj peňaženky. Do presných dier totiž nalejete podstatne menej betónu. 

Často kladené otázky

Aj keď sú niektoré absurdné, musíme ich sem uviesť. Uľahčí to veľa vysvetľovania a ušetrí kopu času. 

1. Vŕta to len okrúhle diery? 
Áno. Sme požičovňa náradia a nie kúzelnícky spolok. Okrúhly vrták teda vŕta výhradne okrúhle diery. 
2. Do akej hĺbky s tým vrtákom vieme vŕtať? 
Vo svojej podstate, hĺbka nie je limitovaná, nakoľko existujú rôzne predlžovacie nadstavce. Na vŕtanie studní však odporúčame pozvať špecialistov. 
3. Koľko osôb treba na obsluhu?
Obsluhu zemného vrtáku zvládne pohodlne jeden človek. Odporúčame však minimálne 3 a viac osôb. Jeden vŕta, dvaja pijú. Prípadne, jeden vŕta a traja pijú. Práca hrou. 
4. Udrží to 12-ročný chlapec? / Udrží to aj moja žena? 
Nie je detská práca tak trochu zakázaná? / Nepoznáme fyzické proporcie Vašich detí, manželiek, ani iných rodinných príslušníkov. V rámci zachovania BOZP však manipuláciu odporúčame len fyzicky zdatným mužom. 
5. Môžem vŕtať v interiéri? 
Nemali by ste. Za spôsob použitia v rozpore s návodom na použitie nepreberáme zodpovednosť, no video z tejto akcie by sme si radi pozreli. 
6. Odveziem to v osobnom aute? 
Odveziete. Motorovú časť je možné oddeliť od vrtáku, takže sa pohodlne zmestí aj do malého osobného auta. Okrem Fiatu Seicento s 5 pasažiermi. Odskúšané - nemožné.


A frajer na záver: 
Môžem s tým vrtákom vŕtať do stropu? Rozumiete, hlavou dole?
K tejto otázke do dnešného dňa nemáme stanovisko... Ale ako sa hovorí: Čo návod nezakazuje, to dovoľuje...